מפרגנים


יינות ישראל
ישראל פרקר


יקב יהודה
אבי יהודה 054-4638544שורק בית ספר לעשיית יין

משקאות ווזאנה אשדוד
משקאות ווזאנה 08-8563551


בקתות מעץ וינר
בקתות מעץ ביסוד המעלה

לזיכרה של יעל

לזיכרה של יעל
יעל זיקרי ז"ל
 
חיים גן
02/07/2009

מנהל חברת "איש הענבים" ובעליה, חיים גן, מדריך יין ודמות ידועה ומוכרת בתעשיית היין הישראלית, כמו גם בחו"ל. חיים גן משמש יועץ מקצועי בכל הפרויקטים אשר מופקים ע"י חברת "איש הענבים", הינו שופט יין בינלאומי, טועם יין ויועץ מקצועי ליקבים וחברות מסחריות בתחום האלכוהול בישראל .
רבות נאמר ונכתב כבר על המהפכה שהתחוללה בישראל בתחום התרבות השתייה. מעטים יודעים כי המבחר המוצע היום לצרכן הישראלי כולל כיום אלפי מותגי יין שונים. מגוון הכהלים והשיכרים המוצעים לו רחב לא פחות. כתוצאה מכך, גדל הצורך הישראלי בידע מקצועי, בייעוץ ובהדרכה. על מנת לספק מענה לצורך זה, נוסד "איש הענבים". 
 

בית "איש הענבים" שוכן במפגש הסמטאות שור, תאומים ואריה ביפו העתיקה. למעשה, נאמד גילו של הבניין היפיפה ועתיר הקשתות בכ-1200 שנה. מעריכים כי גיל קומת המרתף שלו כפול ובימי קדם שכנה בה גת. בניין זה אף היה הראשון שנכבש ב-1799 על-ידי צבאו של נפולאון, בדרך להשתלטות על העיר יפו כולה.  

חדר טעימות מקצועי והדור

שיפוץ נרחב שנעשה במקום נועד להתאים את המבנה, המשתרע על פני שלוש קומות ושטח של כ- 270 מ"ר, לצרכיו הייחודיים והרבים של "איש הענבים". השטח הגדול והחלוקה למפלסים שונים מאפשרת לקיים אירועים בכל סדר גודל, החל מארוחות אינטימיות ואקסקלוסיביות, עבור בטעימות יין לכ-25 משתתפים באולם הטעימות המקצועי, וכלה באירועי "בית פתוח" שאותם פוקדים מאות אורחים.

גולת הכותרת שוכנת בקומה העליונה - חדר הטעימות המקצועי והיפיפה של "איש הענבים", הנהנה משלחן אבירים ענק עשוי עץ גושני, משלל אביזרים מקצועיים, מספרייה מקצועית עשירה ומחדר יין צמוד. בקבוקי יין יקרים מאוספו הפרטי של בית "איש הענבים" מאוחסנים בו בתנאים אופטימליים. ניתן למצוא בו בין השאר, אבני יסוד נדירים של תעשיית היין הישראלית כקברנה סוביניון רוטשילד מבציר 79', ופנינים מתוצרת חוץ כקיאנטי קלאסיקו ריזרבה קסטלו דה וראזאנו 66', או קונטס דה לאלאנד 40'. קומת הכניסה של הבניין הוסבה לשטח משרדים ובמקום מרתף יין תת קרקעי.  

אווירה חמה, מפנקת ויוקרתית

שיפוץ המבנה נעשה תוך כבוד מרבי לקסמו הנושן ולסגנון הבנייה המקורי שלו. במקומות רבים בחלל הפנימי, נחשפה מחדש האבן המקורית  שסיתתו הבנאים היפואים הקדמונים. במקומות אחרים, חוברים לאבן רבת העוצמה קירות זכוכית מודרניים, המעניקים בידוד מוחלט הן ליינות היקרים, והן לאורחים הנכבדים שיתכבדו בטעימתם. מחשבה יתירה הושקעה לא רק בהיבטים המעשיים של המבנה ותכליתו כי אם גם ביצירת אווירה חמה, מפנקת ויוקרתית, שתיטיב לכבד את תרבות היין, השיכר, הכהל וההסעדה – התרבות ממנה שואב "איש הענבים" את השראתו בכל תחומי פעילותו.

ואכן, ספק אם קיימת כיום בישראל אכסניה הולמת יותר מ"איש הענבים" לתרבות השתייה הצעירה שלנו. אולם הטעימות המצויד בשלחן אבירים ובאוסף מרשים של עזרים מקצועיים, חדר היין המקצועי מכיל קרוב ל-2000 בקבוקי יין, ספרייה המקצועית הענפה, כוסות קריסטל וקריסטלין, מרקקות האישיות ואסתטיות המשמשות את טועמי היין – כל אלה מהווים שילוב מנצח, הקוסם לכל אוהבי היין, השיכר והכהל, ואפילו מרבה את מספרם. 

זהו, אפוא, הקנקן, אבל מה יש בו?

למעשה, "איש הענבים" מספק מגוון שירותים רחב הן לעסקים בתחום והן לציבור הרחב. בלב פעילותו עומד העיסוק בייעוץ ובהדרכה. לציבור הרחב מציע בית "איש הענבים" קורסים מגוונים בנושאי יין ומשקאות חריפים. נדבך מרכזי בהם הוא קורס היין הבסיסי שלו, שהינו המקיף מסוגו בישראל. המשתתפים בקורס טועמים לא פחות מאשר 30 (!) סוגי יינות שונים, ומתוודעים לתולדות היין, לאופני טעימתו המקצועיים, לתהליכי ייצורו, לדרכים המשמשות בהתאמתו למיני מזונות ולשלל עצות מועילות, שכל שוחר יינות ישמח ללמדם.

האורים והתומים של הענף

"איש הענבים" אף משמש יועץ ומלווה מקצועי למגוון של עסקים שונים בתחום – החל במסעדות ובתי מלון, עבור ביקבים השונים, יבואני יין ומפיציו, וכלה בחברות היי-טק ובמוציאים לאור. במסגרת הליווי המקצועי שמספק בית איש הענבים ללקוחות מוסדיים הוא עוסק, בין השאר, בהרכבת תפריטי יינות, שיכרים וכהלים ובהדרכת צוותי עובדים, תוך שימת דגש על אומנות מכירתם של מוצרים אלה ותרבות השירות הייחודית להם. לא אחת, הוא אף נקרא על-ידי לקוחותיו לסייע בבקרת נזקים ובהפקת לקחים.

סל השירותים של "איש הענבים" מכיל לא מעט "סוכריות" מפתיעות נוספות. "איש הענבים" מתמחה בניהול טעימות יין ומשקאות חריפים, ובביצוע פרוייקטים שונים. במרכז ההדרכה שלו, נפגשים מקבלי החלטות כדי להתעדכן במתרחש בתעשיית היין, ולטעום מבחר גדול של יינות בטעימה עיוורת. יבואנים מובילים, מאידך גיסא, מסתייעים בשירותיו על-מנת להציג מותגים נבחרים שלהם בפני קבוצות של לקוחות מועדפים. חברות ומוסדות שונים שוכרים את שרותיו על-מנת להעשיר את הידע של קהל מוטבים מגוון ביותר.  

מנהל החברה ובעליה, חיים גן, דמות ידועה ומוכרת בתעשיית היין הישראלית, כמו גם בחו"ל. חיים גן משמש יו"ר בכל הפרויקטים אשר מופקים ע"י חברת "איש הענבים", הינו שופט יין בינלאומי, טועם יין ויועץ מקצועי ליקבים וחברות מסחריות בתחום האלכוהול בישראל.

 

 

 

 

תפריט


התחברות לקוחות
: שם משתמש
: סיסמה
הרשמה  |  שכחתי סיסמה
סקר דו שבועי
 
מה דעתך על האתר ?

תרבות
 

מסע בזמן במרוקו ובאטלס
להרחבה
אירועי יין

דף הבית  |  אודות  |  כתבות  |  גלריות  |  לדעת יין  |  מאחורי היין  |  צור קשר  | kollyom  |  מפת האתר

כל הזכויות שמורות לבעלי האתר